İmmergas Arıza Çözümleri

İmmergas Kombi Devreye Girmiyor

Su tesisatından aldığı suyu, doğalgaz ile sağladığı ateşleme sistemi sayesinde ısıtarak, tüm mekanı dolaşan peteklerin bağlı bulunduğu tesisata gönderen İmmergas kombi cihazları ile ısınma işlemleri ekonomik şekilde karşılanabilir. Üstelik suyu ısıtıyor olması sayesinde mutfak ve banyo gibi alanlardaki sıcak su ihtiyacını da aynı anda karşılayabilmek mümkündür. Kombi cihazlarının temel çalışma prensipleri dahilinde kullanımları sırasında her zaman devrede bulunmazlar. Kombi cihazlarında çalışma sistemi tamamıyla belirlenen sıcaklık seviyesinin altına düşüldüğünde ve musluklarda sıcak suyun açılmasıyla devreye girer. Ancak İmmergas kombi devreye girmiyor şeklinde sorunlar ile karşı karşıya kalınması da mümkündür.

İmmergas Kombi Devreye Girmiyor

Kombi Neden Devreye Girmiyor?
Devreye girmeyen kombinin böyle bir durum ile karşı karşıya kalınmasına neden olan 3 farklı ana olasılık bulunmaktadır. Ancak söz konusu üç kombi arızası da tamamı ile profesyonel ve uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi gerekliliğini taşımaktadır. Çünkü İmmergas kombi devreye girmiyor sorununun meydana gelmesi açısından;

  • Kombi fan motoru arızası,
  • Kombi dış hava prostatı,
  • Kombi anakart yani elektronik kart arızası,

Olasılıklarından birisi meydana gelmiştir. Bu şekilde hiç devreye girmeyen kombi sorunun oluşmasında neden olan bu parçaların onarımı mümkün olmadığından yenisi ile değişimi yapılmalıdır. Bunun içinde kombi teknolojisinin yakından tanıyan uzman kişiler tarafından kombinin sökülerek, tekrar yerine orijinal yedek parçalarının takılması ile sorunun çözümü sağlanır. Bu işlemler ile kombi yeniden düşen sıcaklıklarda ve tabii ki musluk açıldığında devreye girebilir.

    Call Now ButtonServis Çağır