İmmergas Arıza Çözümleri

İmmergas Kombi Nasıl Resetlenir

Kombiler hem elektrik, hem doğalgaz gibi bir enerji kaynağı ve hem de su şebekesiyle doğrudan bağlantılı olarak çalışan cihazlardır. Bu şebekelerden herhangi birinde yaşanan dalgalanmalar, sık sık tekrar eden kesintiler ve benzeri dış etkenler, kombinizin elektronik devresinin kafasının karışmasına neden olabilir ve dijital ekranda çeşitli hatalar göstererek çalışmayı durdurabilir. Bu tür durumlarda kombinizin resetlenmesi gerekir. İmmergas Kombi Nasıl Resetlenir? Sorusu bu nedenle sıklıkla sorunla bir sorudur.

İmmergas Kombi Nasıl Resetlenir

Kombinizi Resetlemek İçin Ne Yapmalısınız?
İmmergas Kombi Nasıl Resetlenir? Sorusunun yanıtı oldukça basittir. Genel olarak İmmergas kombi ürünlerinin ön tarafından bulunan butonlarda biri R harfi ile işaretlenmiştir. Şimşek ieklinde işaretlenmiş butonlu modellerde bulunur. Bu butonlardan herhangi biri kombinizde bulunuyorsa, resetleme işlemini gerçekleştirmek için bu butona, hatayı aldığınız zaman çalışır durumdayken 5 saniye kadar basılı tutmanız halinde, resetleme işleminin gerçekleştiğini, dijital ekrandan izleyebilirsiniz.

Bu işlemin ardından cihazının eski performansıyla çalışmaya devam edecektir. Bazı modellerde şimşek veya R ile işaretlenmiş butonlar bulunmaz. BU modellerde resetleme işlemi, açma/kapama butonuyla ilişkilendirilmiştir. Dolayısıyla cihazınız hata durumundayken ve açıkken, açma/kapama düğmesine 5 saniye kadar basılı tutmanız gerekir. Bu işlemin ardından cihazınız tekrar çalışmaya başlayacaktır. Resetleme işlemi kombinize herhangi bir zarar vermez, bununla birlikte sıklıkla hata kodunun görünüyor olması, şebekelere bağlı veya başka nedenlerden dolayı bir arızanın oluştuğuna dair bir işaret olabilir. Bu sebeple cihazınız sürekli tekrar eden reset talebinde bulunuyorsa, teknik servise başvurmanız gereklidir.

    Call Now ButtonServis Çağır