İmmergas Arıza Çözümleri

İmmergas Kombi Isıtmıyor

Kombilerin özellikle kış aylarında yoğun şekilde ve bazen tüm gün kullanılıyor olması, sürekli olarak elektrik şebekesi, gaz şebekesi ve su şebekesinde yaşanan dalgalanma, kesilme ve benzeri durumlara da maruz olmasına neden olur. Su şebekesinden basıncı düşük su geliyor olması, kireçli veya sert bir suya sahip bir şebeke olması ve benzeri sorunlar özellikle kombinin sıcak su çıkışı, soğuk su girişi, petekler gibi bağlantı elemanlarında kireç, pas oluşumlarına neden olur.

Peteklerde hava birikimi, kireç ve pas birikintileri kombinin çalışma performansını doğrudan etkiler ve petekler ısıtma işlemini tam olarak gerçekleştiremez. İmmergas kombi ısıtmıyor şikayetinin en genel nedeni, kombiyle alakalı değil, petek ve diğer bağlantı elemanlarında biriken hava ve diğer yabancı maddelerdir. Bu durumun önüne geçebilmek için, özellikle sonbahar aylarında ve yılda bir defa olmak üzere, hem petek temizliği ve hem de kombinizin periyodik bakımını yaptırmanız gerekir.

İmmergas Kombi Isıtmıyor

İmmergas kombi ısıtmıyor şikayetiyle karşılaşmamak için, yıllık periyodik bakımı mutlaka kış başlamadan önce yaptırmanız gereklidir. Bakımı yapılmamış bir kombi, sürekli ulaşmaya çalıştığı ısı seviyesi nedeniyle daha yoğun şekilde çalışarak daha fazla enerji harcayarak, bununla birlikte yeterli ısı seviyesine ulaşamadığı için yeniden ve yeniden ısıtma yapmaya devam edecektir. Buna rağmen yeterli oda sıcaklığına ulaşılamayacak ve tüketici şikayeti oluşacaktır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka petek temizliği ve kombi bakımını yıllık ve periyodik olarak yaptırmanız önemlidir.

    Call Now ButtonServis Çağır