İmmergas Arıza Çözümleri

İmmergas Kombi Filtre Temizliği

Kombiler yüksek dayanıklılığa sahip olan tüketim malzemeleri olsa da mekanik yapıları nedeni ile ne kadar ileri teknolojiye sahip olmaları fark etmeksizin periyodik bakıma ihtiyaç duyarlar. İmmergas kombi cihazları da mutlaka yılda en az iki defa olacak şekilde periyodik bakım ve temizlik işleminden geçirilmelidir. Bu şekilde kombinin kullanım sürecinde meydana gelen tüm kir ve sorunlarının ortadan kaldırılarak, yoğun kullanım sürecinde performans sorunlarına yol açmaması ya da arızaların tetiklenmesine neden olmaması sağlanabilmektedir. Bu periyodik çalışmalarında da en önemli aşamayı İmmergas kombi filtre temizliği oluşturmaktadır.

İmmergas Kombi Filtre Temizliği

İmmergas Kombi Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?
Yapılacak İmmergas kombi filtre temizliği işlemleri pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Bunun için öncelikle kombinin ‘kapalı’ duruma getirilmesi gerekmektedir. Daha sonra kombinin alt kısmında yer alan ‘kalorifer dönüş borusu’ ile ‘soğuk su giriş’ vanalarının kapatılması gerekir. Bu işlemlerin ardından kombinin içerisindeki tüm su boşaltılır. Kombinin altında yer alan bu bölümdeki ‘kör tapa’ saat yönünün tersinde döndürülerek açılır.

Bu sırada kalan son suda çıkabilir. Burada kombi filtre temizliği kolayca tamamlanır. Bu noktada özel bir diş fırçasının kullanılması daha etkili bir temizlik sağlar. Ayrıca bu temizleme işlemi sırasında kesinlikle deterjan ya da sabun gibi kimyasal içerikli ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır. Tüm temizleme işlemleri sadece su altında gerçekleştirilmelidir. İşlemler tamamlandıktan sonra ise sökülen filtre ve tapa yerine takılır. Ardından da kombiye su yüklemesi yapılır ve kapatılan tüm vanalar açılır.

    Call Now ButtonServis Çağır