İmmergas Arıza Çözümleri

İmmergas Kombi Banyoya Sıcak Su Vermiyor

Doğalgaz kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de bizler için oldukça önem taşır. Doğalgazın işlevsel olarak dönüşümüne ise kombiler aracılık etmektedir. Doğalgaz ve kombi birlikte, yaz mevsiminde ısınmadan ziyade sıcak su ihtiyacının karşılanması açısından önemli konuma sahiptir. Bu yüzden kombiler diğer tüm elektronik eşyalar gibi temel ihtiyaçlarımızı en kolay yoldan karşılarken kullanıcısına doğru direktif vererek kendi kullanımının komplike olmasını engeller.

Evinizde ya da işyerinizde kullandığınız İmmergas kombi banyoya sıcak su vermiyor ise bu, muhtemelen sıcak su kullanımında ölçüm yapan ve kombinin beynine bildiren sensörde arıza olduğunu gösterir. Böyle bir arıza ile karşılaşıldığında kullanıcı olarak yapabilecekleriniz ne yazık ki sadece cihazı birkaç kez resetlemektir.

Bazı cihazlarda resetleme tuşu yoktur, sigortadan aç kapa ya da fişini çıkarıp tekrar takmanız gerekir.

Kombinizi resetlediğiniz halde hala İmmergas kombi sıcak su vermiyor ise şu sorunlar meydana gelmiş olabilir:

  • Sıcak su NTC sensörünün arızalanması: Sıcak su NTC sensörü zaman bağlı olarak arızalanabilir. Bu durumda kullanıcı sıcak su problemi yaşar. Teknik servis müdahelesi ile parça değişimi gerektirir.
  • Sıcak su NTC sensörünün kablolarında kopma veya kısa devre yaşanması: Bu arıza da immergas marka kombinizin banyoya sıcak su vermesine engel olacak başka bir arızadır. Teknik servis ekibi çağırıp, müdahele etmesi beklenilmelidir.
  • Sıcak su NTC borularında nem: Nadir olarak görülse de bu arıza da İmmergas marka kombinizin banyoya sıcak su vermesine vermesine engel olacak başka bir arızadır. İşin uzmanları tarafından nemlenme giderildiğinde sorun ortadan kalkacaktır.
    Call Now ButtonServis Çağır