İmmergas Arıza Çözümleri

İmmergas Kombi Arıza Kodu 27

İmmergas markası kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üretmektedir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi İmmergas marka kombiler de arızalanmaktadır. Marka ve modeline göre arıza durumu ekranda beliren arıza kodlarıyla kullanıcıya bildirilmektedir.

İmmergas Kombi Arıza Kodu 27 de bunlardan birisidir. Eğer siz de İmmergas 27 hata kodu ile karşılaştıysanız peteklerinizin ısınmasına yardımcı olan ve su sirkülasyonu sağlama görevinde olan pompanın arızalanmış ya da bir aksaklık olmuş olması muhtemeldir. Bu arıza durumu birçok sebepten dolayı meydana gelmiş olabilir.

Bunları kısaca sıralamak gerekirse;

Kombinizdeki pompa devir düşürüyor olabilir

  • İmmergas kombinizde yetersiz devir daim demek pompa ile bağlantılı bir soruna işarettir. Pompanın çalışma esnasında devir düşürmesi bile problem yaşanır. Çağıracağınız teknik servis tarafından pompanın devir düşürme nedenleri tespit edilir ve tespit sonucuna göre onarım yapılır. Bazı durumlarda pompa tamir işlemi de yeterli olabilir.

Pompa arızalanmış olabilir

  • İmmergas marka kombinizdeki pompanın arıza yapması sonuncunda da aynı sorunla karşılaşılabilinmektedir. Çağırdığınız teknik servis tarafından parça değişimi ya da tamir ile sorun çözülebilir.

Kalorifer filtresinde tıkanma olabilir

  • Kombi ve petek bakımı oldukça önemlidir. Bakımı yapılmamış kalorifer filtresi tıkanabilir ve bu soruna yol açabilir. Temizlenmesi ile birlikte sorun ortadan kalkar.

Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir

  • Kalorifer tesisatı da bakım yapılmaması nedeniyle tıkanabilir ve bu sorunun yaşanmasına neden olabilir. Temizlenmesi ile birlikte sorun ortadan kalkar.

Ana eşanjörde problem olabilir

  • Ana eşanjörün zamanla kireçlenmesi ya da tıkanması halinde bu sorun yaşanabilir. Bu durumda kesinlikle işinin ehli olan teknik servislerden yardım talebinde bulunmanız önerilir.
    Call Now ButtonServis Çağır